Poprzednia wersja strony Plock.eu

Audioriver – pierwsi artyści edycji 2021

Organizatorzy Audioriver potwierdzają pierwszych artystów na przełożoną na kolejny rok 15. edycję festiwalu. W dniach 23-25 lipca w Płocku wystąpią Baasch, BICEP live, Gorgon City, The High Contrast Band, Len Faki, Mathame oraz Paula Temple b2b SNTS.

 

Jednym z najważniejszych muzycznych projektów, który wystąpi w Płocku będzie Bicep. Pod tym pseudonimem tworzy urodzony w Belfaście i mieszkający w Londynie duet, uważany za jeden najciekawszych projektów brytyjskiej sceny ostatnich lat. Najważniejszym momentem w ich karierze było wydanie świetnie ocenionego przez słuchaczy i krytyków debiutanckiego albumu w 2017 roku. Na krążku znalazły się takie hity, jak „Glue”, „Aura” i „Vale, a po sukcesie płyty Matt i Andy koncertowali na całym świecie i zagrali m.in. na festiwalach Coachella czy Glastonbury. Ich kolejna – równie ciekawie zapowiadająca się płyta – zostanie wydana pod koniec stycznia 2021 roku.

 

Bicep- Glue

https://www.youtube.com/watch?v=A7ZxRs45tTg

Doskonale znanym wśród globalnej publiczności jest inny projekt z Wielkiej Brytanii, czyli Gorgon City. Fani pokochali twórczość duetu za sprawą połączenia parkietowej energii, chwytliwych wokali i melodyjnej elektroniki – dzięki tej elektronicznej mieszance ich studyjne albumy „Sirens” i „Escape” osiągnęły ogromny sukces w wielu krajach. Ich najpopularniejsze produkcje to chociażby„Imagination”, „Ready For Your Love” czy „Real Life”.

 

Gorgon City, Drama – Nobody

https://www.youtube.com/watch?v=wpR-OKoAtmQ

 

Każda edycja Audioriver to doskonała okazja, aby w Płocku usłyszeć największe gwiazdy wielu gatunków muzyki elektronicznej – do grona faworytów na scenie drum&bass zdecydowanie należy Lincoln Barrett, znany jako High Contrast. Artysta przez lata współtworzył sukces wytwórni Hospital, gdzie wydawał swoje albumy, single i kompilacje, które na stałe wpisały się do historii gatunku. Najbardziej znane produkcje Brytyjczyka usłyszymy w Płocku w wyjątkowych aranżacjach, bowiem Lincoln wystąpi na Audioriver ze specjalnym scenicznym projektem The High Contrast Band.

 

High Contrast – Questions (ft. Boy Matthews)

 

Na festiwalu, jak co roku, nie zabraknie także artystów, którzy dopiero od niedawna budują swoją muzyczną karierę. Jednymi z najciekawszych są bracia Giovanelli, znani jako Mathame. Popularność wśród fanów zyskali dzięki współpracy z wytwórnią Afterlife, w której katalogu wydali m.in. takie utwory, jak „Skywalking” i „NothingAroundUs”. Amadeo i Matteo świetnie radzą sobie także podczas setów na żywo, czego dowodem jest ponad 2,5 miliona odtworzeń na YouTube ich występu, który został zarejestrowany w Meksyku.

 

Mathame @ Reforma 180 heliport for Cercle

 

Dużo dłuższy staż wydawniczy ma uznana postać sceny techno, czyli Len Faki. To świetny DJ, producent oraz twórca wytwórni Figure, która ma na koncie ponad 100 wydawnictw. W innych ciekawych katalogach – takich jak 50weapons czy R&S Records – można znaleźć produkcje Pauli Temple, wskazywanej jako jedna z najciekawszych artystek w muzyce elektronicznej ostatnich lat. Na festiwalu towarzyszyć jej będzie enigmatyczny producent o pseudonimie SNTS, który słynie z surowych, pełnych mroku produkcji i występów na żywo. Na Audioriver, Paula Temple oraz SNTS zagrają wspólnie po raz pierwszy w Polsce.

 

Len Faki @ Time Warp 2019

 

Paula Temple – Raging Earth

 

SNTS – Pvrest Absolvtion

 

Na 15. edycji festiwalu usłyszymy także koncert Baascha– charakterystycznego i wszechstronnego wokalisty, producenta i autora tekstów. W swojej twórczości łączy brzmienia różnych gatunków elektroniki, sugestywny wokal i chwytliwe melodie. W tym roku ukazał się jego trzeci pełnowymiarowy album pt. „Noc”, czyli materiał tekstowo i muzycznie obrazujący wizję zmroku w osobistej perspektywie artysty.

Baasch – Miasto

https://www.youtube.com/watch?v=Pm144jikdA0

Karnety na Audioriver 2021 można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: https://bit.ly/2faykc5 oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: https://bit.ly/2M35rNA.

Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS,
Sponsorzy festiwalu: True Music, Coca-Cola, Lech, Vype

K. Kozłowski, źródło: AUDIORIVER