Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Oficjalne wideo promocyjne Mistrzostw Świata 2023 – Stick Together

Ceremonia losowania fazy grupowej mistrzostw świata była okazją do prezentacji oficjalnego wideo promującego turniej, który w styczniu przyszłego roku zorganizują Polska oraz Szwecja.  

Materiał bazuje na haśle MŚ 2023: „Stick Together”, czyli trzymajmy się razem. Pierwotnie odnosiło się ono do kleju, którego używają podczas meczu piłkarze ręczni, ale tak naprawdę ma dla organizatorów turnieju znacznie szersze znaczenie.

Sport w świecie, który staje się coraz bardziej podzielony oraz wypełniony nieporozumieniami, powinien łączyć i być platformą do zawierania przyjaźni. Ludzie z różnych środowisk rywalizują w takich samych warunkach oraz tworzą wspólne wspomnienia, eliminując dzielące ich różnice i razem przezwyciężając trudności.

– Chcieliśmy uchwycić w naszym wideo jednoczącą siłę sportu. Wykreowaliśmy więc sceny łączące codzienność kibiców, w której podświadomie wykonują ruchy i gesty charakterystyczne dla zawodników podczas meczu, zestawiając je ze scenami z boiska – wyjaśnia menadżer ds. komunikacji MŚ 2023 w Szwecji Maja Wijkström.

 

– Zależało nam na tym, aby wideo zarówno oddawało ducha hasła „Stick Together”, jak i pokazało Miasta oraz Regiony Gospodarzy mistrzostw świata w niecodzienny, angażujący sposób, bo organizacja turnieju to nasz wspólna szansa i nasz wspólny wysiłek – dodaje dyrektor turnieju MŚ 2023 w Polsce Grzegorz Gutkowski.

Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Miastami Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Göteborg, Malmö, Sztokholm, Kristianstad i Jönköping (w Szwecji). Sprzedaż biletów trwa.

op. K. Kozłowski, źródło: ZPRP