Poprzednia wersja strony Plock.eu

Płock pozyskał kolejne środki zewnętrzne

Miasto Płock uzyskało środki na dofinansowanie programu Maluch+ oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowę z wicewojewodą mazowieckim Sylwestrem Dąbrowskim podpisał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Uroczystość podpisania umów odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie w środę 13 października.

– Otrzymaliśmy dofinansowanie 156.540 zł na zapewnienie funkcjonowania 132 miejsc opieki dla dzieci do lat 3, w ramach programu Maluch+. Na podstawie podpisanych trzech umów w ramach tego projektu będziemy mogli wesprzeć żłobki, kluby dziecięce i dziennych opiekunów – podsumowuje prezydent Andrzej Nowakowski.

Program Maluch+ wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Maluch+ jest programem rocznym. Celem programu Maluch+ jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki. Płock otrzymał w ramach trzech odrębnych umów: 101.400 zł  na 89 miejsc, 17.940 zł na 6 miejsc oraz 37. 200 zł  na 37 miejsc.

Podczas spotkania z zastępcą wojewody prezydent Płocka podpisał także umowę na dofinansowanie kwotą 2.534.636,67 zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozbudowę drogi gminnej nr 520257W – ulicy Raczkowizna.

W ramach tej inwestycji MZD przebudowuje od wakacji drogę oraz finalnie wybuduje nowe rondo na skrzyżowaniu ulic: Raczkowizna – Piastowska (Gmina Słupno), co zwiększy bezpieczeństwo na drodze i usprawni ruch kołowy, pieszy i rowerowy. Ulica ma być gotowa do połowy 2022 r. O szczegółach tej drogowej inwestycji można przeczytać tu: Ulica Raczkowizna w Borowiczkach do rozbudowy

Podpisana w środę umowa to sformalizowanie przyznanego w kwietniu grantu dla Miasta Płocka. Fundusz Rozwoju Dróg wspiera realizacje zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego.

K. Kozłowski