Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Płocki Raport Drogowy – środa 1 czerwca

W środę 1 czerwca 2022 r. całkowicie zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Wyszogrodzka – Spółdzielcza – Południowa. Wyłączenie z ruchu planowane jest na okres 2 tygodni.

Marsz dla życia i rodziny

Informujemy, że na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. 2019 r. poz.1347 ze zm.), w niedzielę 5 czerwca odbędzie się wydarzenie religijne pn. „Marsz dla życia i rodziny”.

Ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego podczas wydarzenia w dniu 5 czerwca 2022 r. (niedziela) w godz. 12.30 – 13.30 na następujących drogach publicznych w Płocku: Katedra – Tumska – Kościuszki – pl. Obrońców Warszawy – 1 Maja – Sienkiewicza – Nowowiejskiego – Wyższe Seminarium Duchowne  przewidywane jest czasowe wyłączenie z ruchu oraz kierowanie ruchem przez uprawnione służby. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz Kuria Diecezjalna Płocka.

_______________________________________________________________________________________________

Przebudowa ul. Spółdzielczej
Trwa przebudowa ul. Spółdzielczej. Droga jest całkowicie zamknięta dla ruchu (od 21 kwietnia). Roboty potrwają do początku 2023 r. Ulica będzie w tym czasie nieprzejezdna poza dojazdem do posesji.
Prace są kompleksowe i polegają na rozdziale kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Kolektor deszczowy powstaje na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Styczniowych do ul. Południowej (przebudowa obejmie również fragment tej ostatniej ulicy). Budowana jest również przepompownia wód deszczowych, przebudowywana jest sieć wodociągowa i energetyczna. Na koniec zainstalowane będzie nowe oświetlenie oraz ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Wybudowana zostanie droga rowerowa.
Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do objazdów wyznaczonych czasową organizacją ruchu.

We wtorek 31 maja 2022 r. całkowicie zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Wyszogrodzka – Spółdzielcza – Południowa. Wyłączenie z ruchu planowane jest na okres 2 tygodni.

Zamknięcie skrzyżowania dla ruchu ma związek z przebudową sieci kanalizacji wraz z przebudową istniejącej przepompowni wód deszczowych, przebudową sieci wodociągowej oraz energetycznej w ciągu ulicy Spółdzielczej i Południowej.

W okresie od 31 maja do 15 czerwca będą obowiązywały objazdy dla autobusów linii 19, 22 i 33 oraz 4 i 18. Szczegółowe informacje dostępne na stronie KM Płock po kliknięciu w ten link: https://bit.ly/3PNryqt

Ze względu na objazd wyznaczony al. Kilińskiego – al. Piłsudskiego – ul. Wyszogrodzką dla ruchu pieszych zostanie czasowo zamknięte przejście przez al. Kilińskiego w rejonie ul. 3 Maja (przejście bez świateł).

Termin zamknięcia skrzyżowania może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne.


Budowa ul. Raczkowizna

Ulica Raczkowizna pozostaje zamknięta dla ruchu do 15 lipca 2022 r. Trwa jej przebudowa.

W ramach inwestycji wybudujemy: jezdnię, rondo, chodnik, ścieżkę rowerową dwukierunkową, wyspy dzielące przy rondzie, kanalizację deszczową wraz z wpustami, oświetlenie uliczne z zastosowaniem energooszczędnych źródeł światła LED. Mieszkańcom zapewniono dojazd do posesji.

Z uwagi na zamknięcie ulicy Raczkowizna wyznaczono objazd: ul. Pocztową – Rydzyno – Bielino – Liszyno – ul. Piastowska lub Słupno – Liszyno – ul. Piastowska.

Więcej o inwestycji – czytaj tu


Pamiętajmy, że drogowcy na bieżąco reagują na zgłoszenia o uszkodzeniach jezdni, drogi rowerowe  lub chodnika. Sygnały można przekazać na telefon interwencyjny Miejskiego Zarządu Dróg (24 364 01 20 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30) albo poprzez aplikację LocalSpot, dostępną za darmo na telefony z Androidem i iOS.

K. Kozłowski

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»