Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Płocki Raport Drogowy – środa 18 maja

Informujemy, gdzie w środę 18 maja planowane są bieżące naprawy dróg i chodników:

  • PRZEMYSŁOWA – naprawa ubytków w jezdni
  • NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH – naprawa ubytków w jezdni
  • PIŁSUDSKIEGO – naprawa ubytków w jezdni
  • BATALIONU PARASOL – naprawa ubytków w jezdni
  • ARMII KRAJOWEJ – naprawa ubytków w jezdni

 

Przebudowa ul. Spółdzielczej

Rozpoczęła się przebudowa ul. Spółdzielczej, całkowite zamknięcie dla ruchu nastąpiło w czwartek 21 kwietnia. Roboty potrwają 11 miesięcy. Ulica będzie w tym czasie nieprzejezdna poza dojazdem do posesji.
Prace będą kompleksowe i polegać będą przede wszystkim na rozdziale kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Kolektor deszczowy powstanie na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Styczniowych do ul. Południowej (przebudowa obejmie również fragment tej ostatniej ulicy). Inwestycja polegać będzie również na budowie przepompowni wód deszczowych oraz przebudowie sieci wodociągowej i energetycznej.
Na koniec zainstalowane będzie nowe oświetlenie oraz ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Wybudujemy również drogę rowerową.
Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do objazdów wyznaczonych czasową organizacją ruchu
Przejazd przez skrzyżowanie ul. Spółdzielczej i Wyszogrodzkiej będzie zamknięty na okres co najmniej miesiąca (termin podamy później).
Budowa wodociągu w al. Piłsudskiego i ul. Wyszogrodzkiej

W ramach zadania „Budowa wodociągu DN450 przy al. Piłsudskiego i w ul. Wyszogrodzkiej w Płocku” obowiązuje czasowa organizacja ruchu w celu wykonania robót budowlanych. Wyłączony został m. in. jeden pasu ruchu w al. Piłsudskiego i ul. Wyszogrodzkiej. Prace zaplanowano do 24 maja 2022 r. i postępować będą etapami w kierunku ronda Wojska Polskiego.

 

Budowa ul. Raczkowizna

Ulica Raczkowizna pozostaje zamknięta dla ruchu do 15 lipca 2022 r. Trwa jej przebudowa.

W ramach inwestycji wybudujemy: jezdnię, rondo, chodnik, ścieżkę rowerową dwukierunkową, wyspy dzielące przy rondzie, kanalizację deszczową wraz z wpustami, oświetlenie uliczne z zastosowaniem energooszczędnych źródeł światła LED. Mieszkańcom zapewniono dojazd do posesji.

Z uwagi na zamknięcie ulicy Raczkowizna wyznaczono objazd: ul. Pocztową – Rydzyno – Bielino – Liszyno – ul. Piastowska lub Słupno – Liszyno – ul. Piastowska.

Więcej o inwestycji – czytaj tu


Pamiętajmy, że drogowcy na bieżąco reagują na zgłoszenia o uszkodzeniach jezdni lub chodnika. Sygnały można przekazać na telefon interwencyjny Miejskiego Zarządu Dróg (24 364 01 20 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30) albo poprzez aplikację LocalSpot, dostępną za darmo na telefony z Androidem i iOS.

K. Kozłowski