Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Płocki Raport Drogowy – środa 29 czerwca

Informujemy o zaplanowanych na środę 29 czerwca pracach drogowych:

 • Skrzyżowanie ulic WYSZOGRODZKA – SPÓŁDZIELCZA – POŁUDNIOWA zostało otwarte dla ruchu
 • WIERZBOWA – naprawa drogi destruktem
 • FLISACKA – naprawa drogi destruktem
 • ZARZECZNA – naprawa drogi destruktem
 • DROGA NAD ZALEW SOBÓTKA – naprawa poboczy
 • BIELSKA – naprawa chodnika
 • RACZKOWIZNA – budowa drogi
 • HERBACIANA – budowa drogi

W związku z otwarciem dla ruchu skrzyżowania ulic Wyszogrodzkiej i Spółdzielczej od środy 29 czerwca 2022 r. od pierwszych kursów porannych

 • autobusy linii 19, 22 i 33 w obydwu kierunkach kursować będą ulicą Wyszogrodzką (tj. przez przystanki Wiatraki, Fabryczna, Żytnia i Graniczna) według rozkładów jazdy obowiązujących przed objazdem
 • autobusy linii 4 w obydwu kierunkach kursować będą ulicami Wyszogrodzką i Południową (tj. przez przystanki Wiatraki, Fabryczna, Cholerka i Paśniki) – godziny odjazdów bez zmian
 • autobusy linii 18 kursować będą według zmienionego rozkładu jazdy (patrz komunikat) i powrócą na stałą trasę, tj.
  • w kierunku Żyznej: Szpital Św. Trójcy > Warszawska > Kilińskiego > Słoneczna (przez przystanki Batorego i Bukowa) > Południowa (Cholerka, Paśniki) > Wyszogrodzka (Żytnia) > Filtrowa i dalej jak dotychczas
  • w kierunku Dworca kolejowego trasa bez zmian, tj.: Filtrowa > Wyszogrodzka (Żytnia) > Południowa (Cholerka) > Słoneczna (Bukowa, Batorego) > Ogródek jordanowski > Kilińskiego > Warszawska > Szpital Św. Trójcy itd.

________________________________________________________________________________

Przebudowa ul. Spółdzielczej
Trwa przebudowa ul. Spółdzielczej. Droga jest całkowicie zamknięta dla ruchu (od 21 kwietnia). Roboty potrwają do początku 2023 r. Ulica będzie w tym czasie nieprzejezdna poza dojazdem do posesji.
Prace są kompleksowe i polegają na rozdziale kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Kolektor deszczowy powstaje na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Styczniowych do ul. Południowej (przebudowa obejmie również fragment tej ostatniej ulicy). Budowana jest również przepompownia wód deszczowych, przebudowywana jest sieć wodociągowa i energetyczna. Na koniec zainstalowane będzie nowe oświetlenie oraz ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Wybudowana zostanie droga rowerowa.
Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do objazdów wyznaczonych czasową organizacją ruchu.

Budowa ul. Raczkowizna

Ulica Raczkowizna pozostaje zamknięta dla ruchu do 15 lipca 2022 r. Trwa jej przebudowa.

W ramach inwestycji wybudujemy: jezdnię, rondo, chodnik, ścieżkę rowerową dwukierunkową, wyspy dzielące przy rondzie, kanalizację deszczową wraz z wpustami, oświetlenie uliczne z zastosowaniem energooszczędnych źródeł światła LED. Mieszkańcom zapewniono dojazd do posesji.

Z uwagi na zamknięcie ulicy Raczkowizna wyznaczono objazd: ul. Pocztową – Rydzyno – Bielino – Liszyno – ul. Piastowska lub Słupno – Liszyno – ul. Piastowska.

Więcej o inwestycji – czytaj tu


Pamiętajmy, że drogowcy na bieżąco reagują na zgłoszenia o uszkodzeniach jezdni, drogi rowerowej lub chodnika. Sygnały można przekazać na telefon interwencyjny Miejskiego Zarządu Dróg (24 364 01 20 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30) albo poprzez aplikację LocalSpot, dostępną za darmo na telefony z Androidem i iOS.

K. Kozłowski