Rezerwacja wizyty

Porozmawiajmy o standardach ochrony drzew

drzewo - pomnik przyrody

– Od dłuższego czasu przygotowujemy się do objęcia jeszcze większą ochroną drzew w czasie prowadzonych przez Miasto inwestycji. Opracowaliśmy standardy opieki nad miejską zielenią i chcielibyśmy o nich porozmawiać z mieszkańcami – prezydenta Płocka Andrzej Nowakowski zapowiada seminarium, które odbędzie się 29 września o 16:00 w POKiS. W spotkaniu weźmie udział współautorka standardów dr inż. arch. kraj. Marzena Suchocka.

Przygotowywane dokumenty wprowadzają jednolite reguły w zarządzaniu zielenią podczas inwestycji prowadzonych przez urząd miasta i miejskie jednostki. Usuwanie drzew jest rozwiązaniem ostatecznym i już na etapie koncepcji, a później projektowania należy wprowadzać rozwiązania chroniące rośliny. Są one zapisane w dwóch dokumentach:

Nad ich przestrzeganiem ma czuwać zespół skupiający pracowników Urzędu Miasta Płocka zajmujących się problematyką kształtowania środowiska, polityką przestrzenną miasta, odpowiedzialnych za strategię i planowanie, rewitalizację i estetyzację, realizację inwestycji itp.

O nowych wytycznych ochrony zieleni w Płocku będzie można porozmawiać podczas seminarium, na które zaproszone są osoby zajmujące się planowaniem, projektowaniem i realizacją inwestycji, inspektorzy nadzoru oraz wszystkie osoby zainteresowane ochroną zieleni w mieście. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 29 września o 16:00 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki przy ul. Jakubowskiego 10.

Program seminarium:
  • drzewa miejskie – wartość i zarządzanie – wykład wprowadzający,
  • omówienie Kart informacyjnych standardów ochrony drzew w procesach inwestycyjnych,
  • zastosowanie przedstawionych kart na konkretnych przykładach,
  • przedstawienie treści zarządzenia wprowadzającego ww. standardy ochrony drzew, odniesienie się do zebranych uwag,
  • dyskusja, wnioski.
Dokumenty do pobrania:

mk

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»