Poprzednia wersja strony Plock.eu

Spotkanie z autorem „Nielegalnych”

Już dziś o 17:00 spotkanie z spotkanie autorskie z Vincentem V. Severskim, pisarzem i byłym oficerem wywiadu. Zapraszamy do Mediateki.

Powieści Vincentego S. Severskiego to fikcja z domieszką historii, które zdarzyły się naprawdę. Autor był oficerem wywiadu PRL i RP, przepracował w nim 26 lat, z czego połowę spędził za granicą. Realizował zadania na Wschodzie i Bliskim Wschodzie, w Azji, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Ze służby odszedł na własną prośbę w 2007 roku.

Severski napisał dwie serie szpiegowskie: „Nielegalni” i „Zamęt”. Po tym, gdy pierwsza seria stała się bestsellerem, CANAL+ wyprodukował serial na jej podstawie. W 2019 roku wydał biografię polskiej agentki brytyjskiej tajnej służby – „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek”.

Spotkanie z Vincentem Severskim organizowane jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Mediatece „eMka” przy ul. Kościuszki 3. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych, obowiązują maseczki. Liczba miejsc ograniczona. Początek o 17:00.

Żródło: Książnica Płocka, opr. mk