Rezerwacja wizyty

Srebrny medal płocczanina w kickboxingu low-kick

Rafał Dobies wywalczył srebrny medal w zawodach Pucharu Polski na turnieju w Starachowicach.

W weekend 1-03.10.2021 w Starachowicach odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w pełnokontaktowej ringowej formule low-kick. W zawodach wystartowało 149 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Płock reprezentował jeden zawodnik z klubu LKS „Puncher”, którego trenerem jest Piotr Maślanka. Był to Rafał Dobies w kategorii wagowej -86kg.

Rafał tegoroczny podwójny srebrny medalista i wicemistrz Polski będący dopiero drugi rok w kategorii wiekowej seniorów, stoczył dwie walki pierwszą półfinałową z Mateuszem Typerem, zawodnikiem renomowanego klubu „Fighter” Wrocław. W ładnym stylu wygrał na punkty. Drugą emocjonującą i zaciętą walkę finałową nieznacznie przegrał na punkty z innym wychowankiem wrocławskiego Fightera Przemysławem Walkowem. Tym samym zajął  wysokie II miejsce, zdobywając srebrny medal Pucharu Polski seniorów w kickboxingu low-kick. Utalentowany płocczanin jest od czterech lat stypendystą Prezydenta Miasta Płocka.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2021 r.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher”