Rezerwacja wizyty

Umów się na rejestrację samochodu online

Od teraz wizytę w Urzędzie Miasta Płocka umówisz też przez internet. Z tej opcji możesz skorzystać, jeżeli celem wizyty jest rejestracja pojazdu – samochodu, ciągnika, przyczepy, motocykla. To wygodny i bezpieczny sposób, dostępny całą dobę.

Do tej pory każdy, kto chciał zarejestrować pojazd musiał umówić się na spotkanie w płockim urzędzie miasta poprzez infolinię Biura Interwencji i Informowania Mieszkańców (24 364 55 55). Teraz może to zrobić jeszcze prościej, przez elektroniczny system rezerwacji dostępny w tym miejscu: https://nowy.plock.eu/rezerwacje/. Przekieruje nas do niego czerwona ikona z samochodem, która wyświetla się z lewej strony po wejściu w zakładkę „Mieszkaniec” na stronie plock.eu.

W systemie należy utworzyć swoje konto, a później wybrać dogodny dzień i godzinę wizyty. Na ekranie komputera lub telefonu pojawi się potwierdzenie terminu oraz specjalny kod, który trzeba koniecznie zapamiętać. Potwierdzenie możemy od razu wydrukować, ale przyjdzie też na podany wcześniej adres e-mail.

Na umówioną wizytę należy przyjść nie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną godziną i pobrać bilet z automatu. Można to zrobić w ciągu 10  minut poprzedzających termin spotkania (biletu nie pobierzemy, gdy przyjdziemy więcej niż 10 minut przed spotkaniem, nie pobierzemy go też, gdy się spóźnimy na umówioną godzinę). Aby pobrać bilet, potrzebny będzie kod rezerwacji. Niepobranie wydruku do wyznaczonej godziny skutkuje automatycznym anulowaniem wizyty. Rezerwację można zmienić lub odwołać w każdej chwili poprzez system.

Zależnie od liczby chętnych, terminy wizyt dostępne są nawet z dnia na dzień. Jest to możliwe, ponieważ stanowiska obsługi klienta przy al. Piłsudskiego 6 działają prze sześć dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00, a w soboty od 8:00 do 15:00.

Warto o tym pamiętać, gdyż przy al. Piłsudskiego załatwimy wiele przydatnych w codziennym życiu spraw. Między innymi tych dot. pojazdów jak ich zbycie lub nabycie, prawa jazdy i innych uprawnień kierowców, dowodów osobistych oraz z zakresu działalności gospodarczej. Nie wymagają wcześniejszego umówienia, wykonywane są od ręki.

mk

Następna aktualność
»