Uwaga na wysoce zjadliwą grypę ptaków

Wojewoda Mazowiecki 17 czerwca 2026 r. wydał rozporządzenie zmieniające w sprawie wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu mławskiego, żuromińskiego, sierpeckiego, płońskiego, ciechanowskiego, płockiego, przasnyskiego, łosickiego, siedleckiego i miasta Płock. Powiat płocki nie jest objęty restrykcjami związanymi z ogniskami choroby.
Nadal jednak obowiązuje rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 17 listopada 2025 r., które nakazuje utrzymywanie drobiu w zamknięciu, zakazuje organizowania targów, wystaw, pokazów i konkursów z udziałem ptaków oraz zabrania utrzymywania kaczek i gęsi razem z innym drobiem.
Z pełną treścią rozporządzenia można się zapoznać na stronie: https://edziennik.mazowieckie.pl/WDU_W/2026/5787/akt.pdf
opr. EJ, źródło: WKŚ UMP
« Nadchodzą upalne dni!
Profilaktyczne badania piersi dla Płocczanek w wieku 30-44 lat »
