Rezerwacja wizyty

Widzisz zagrożenie dla środowiska – zgłoś interwencję

W ostatnim czasie nasilił się proceder porzucania niebezpiecznych odpadów w miejscach, które nie są do tego przeznaczone.

Jeśli jesteś właścicielem gruntu, hali, magazynu i wynajmujesz swoją nieruchomość, zainteresuj się, czy najemca nie wykorzystuje jej do składowania niebezpiecznych odpadów bez pozwolenia. W sytuacji gdy nie uda się odnaleźć podmiotu odpowiedzialnego, obowiązek ich usunięcia spoczywa na właścicielu nieruchomości.

Apelujemy do mieszkańców o zwracanie uwagi na wzbudzające podejrzenia działania, jak wzmożona liczba transportów ciężarowych jakie przyjeżdżają na tereny położone z dala od zabudowy mieszkalnej, w okolicy lasów, miejsc rzadko uczęszczanych, nieużytkowanych terenów przemysłowych i pojawienie się na tym terenie różnego typu beczek czy pojemników.

Każdy może zgłosić informacje o porzuconych odpadach, które mogą wpływać na pogorszenie stanu środowiska – również anonimowo! Dzięki funkcji geolokalizacji można to zrobić za pomocą telefonu komórkowego, gdy np. zauważymy porzucone odpady w lesie i nie jesteśmy w stanie wskazać konkretnych danych adresowych.

Służy do tego celu interaktywny formularz: zgłoś interwencję, który stworzył Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Dzięki naszej aktywnej postawie pomożemy powstrzymać nielegalne praktyki, w trosce o nasze zdrowie i środowisko.

opr. Ewa Janiszewska, źródło foto: www.gov.pl/web/gios

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»