Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Zakończenie 45. jubileuszowego sezonu artystycznego Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Zapraszamy na zakończenie sezonu 45. sezonu artystycznego Płockiej Orkiestry Symfonicznej. W piątek 10 czerwca o godzinie 19 wraz z orkiestrą pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora naczelnego i artystycznego Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie wystąpi THE WHOOP GROUP.

  „THE WHOOP GROUP, to czterej niezwykle kreatywni wirtuozi saksofonu, którzy razem na scenie tworzą niebezpieczną broń muzyczną o potężnej sile rażenia…” – Jan A. P. Kaczmarek – kompozytor, laureat Oscara. Kwartet występuje w składzie: Jakub Muras (saksofon sopranowy), Mateusz Dobosz (saksofon altowy), Krzysztof Koszowski (saksofon tenorowy) oraz Szymon Zawodny (saksofon barytonowy).

The Whoop Group to zespół, który połączyła ze sobą nie tylko miłość do saksofonu oraz muzyki, ale także wieloletnia przyjaźń. Każdy członek tego zespołu jest laureatem wielu prestiżowych konkursów indywidualnych i kameralnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są także wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego „Młoda Polska”. W lipcu 2018 roku ukazała się ich debiutancka płyta Crimes (ang. zbrodnie), za którą zostali nominowani do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2018 w kategorii „Odkrycie Roku”.

Są ponadto zwycięzcami wszystkich konkursów kameralnych, w których wzięli udział. Wymienić można na przykład I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Dętych Zespołów Kameralnych w Warszawie (2017), Nagroda Główna F.N.A.P.E.C Musiques d’Ensemble w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Paryżu (2017), I nagroda i Tytuł Mistrzów w Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (2017).

The Whoop Group regularnie koncertuje, głównie w Europie, a ich występy często określane są mianem „energetycznych spektakli muzycznych”. Jest to zespół pod wieloma względami niespotykany i niezwykły. Cała czwórka jest równie szalona, co ambitna. Nie boją się muzycznych wyzwań i nieustannie odkrywają przed słuchaczami coś nowego. Specjalizują się w wykonywaniu muzyki klasycznej i współczesnej, którą często sami aranżują i komponują na swój skład instrumentalny. Pomimo to, z ogromną przyjemnością wykonują także inne gatunki muzyczne, takie jak jazz, muzyka filmowa a nawet hip-hop.

Zespół współpracował przy okazji różnych projektów z takimi artystami jak: Jan A. P. Kaczmarek, L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra, Maciej Obara, Krzysztof Herdzin, Dorota Miśkiewicz, Paweł Gusnar, Małgorzata Kożuchowska, Joanna Kulig, Tamara Arciuch, Magdalena Kumorek czy Andrzej Kowalski Quartet, z którym powstał ich najnowszy projekt.

Na zakończenie 45. jubileuszowego sezonu Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego wykonają wspólnie: „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego w aranżacji Krzysztofa Koszowskiego, „Błękitną Rapsodię” George’a Gershwin’a w aranżacji Jakuba Murasa, „I Suitę Peer Gynt op. 46” oraz „II Suitę Peer Gynt op. 55” Edward’a Grieg’a.  Bilety w cenie 40 zł są dostępne w sprzedaży w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl

K. Kozłowski, źródło: POS

 

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»