Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rejestracja pojazdów

Zapakuj i wyślij nieużywane urządzenie. Zadbaj o środowisko!

Informujemy, że Fundacja Odzyskaj Środowisko oraz InPost uruchomiły program RePaczka. Mogą z niego skorzystać także mieszkańcy Płocka i pozbyć się w prosty sposób, w zgodzie z prawem i troską o środowisko, nieużywanych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Wystarczy bezpłatnie wysłać paczkę z niepotrzebnym już sprzętem za pomocą paczkomatu.

Wielu z nas trudno się pozbyć dawno zapomnianych przez dzieci zabawek elektronicznych, niepraktycznych dekoderów, nieużywanych telefonów czy aparatów fotograficznych. Gromadzimy w domach i mieszkaniach przez miesiące, a czasem nawet lata, zagracamy przestrzeń. Warto więc dać im drugie życie. W ramach wspólnej inicjatywy Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz InPost można całkowicie bezpłatnie wysłać niepotrzebne już sprzęty za pomocą paczkomatu.

Jak pozbyć się starych i nieużywanych urządzeń?

Należy przygotować paczkę, wypełnić formularz, który znajduje się na stronie: https://re-paczka.pl/ i nadać bez żadnych dodatkowych warunków i opłat. Można oddać: laptopy, komputery, telefony, tablety, małe AGD, radia, sprzęt audio, wideo, fotograficzny, elektronarzędzia, zabawki elektroniczne, a nawet drony czy sprzęt sportowy.

Nie można natomiast przesyłać: baterii, źródeł światła, odpadów medycznych czy chemicznych oraz sprzętu niekompletnego. Paczka trafi do profesjonalnej firmy, w której zostanie sprawdzona pod kątem sprawności i możliwości ponownego wykorzystania. W ten sposób odesłany sprzęt może być ponownie wykorzystany.

RePaczka to proste, wygodne i ekologiczne rozwiązanie dostępne dla każdego. Dzięki niemu łatwo jest być eko i żyć w duchu zero waste. Oddając sprzęt, z którego już nie korzystamy, damy mu szansę na to, by wrócił na rynek. Może być używany przez kolejną osobę lub instytucję. W ten sposób możemy zadbać o środowisko naturalne. Koszt wyprodukowania nowego urządzenia i jego ślad węglowy jest dzięki temu o wiele wyższy niż przedmiotu, który ponownie wykorzystujemy.

Gdy w RePaczce znajdą się sprzęty, których serwis nie będzie możliwy lub przekroczy koszt produkcji, urządzenie zostanie przekazane do profesjonalnych zakładów przetwarzania i poddane recyklingowi. RePaczka to proste, wygodne i ekologiczne rozwiązanie dostępne dla każdego.

Szczegółowe informacje są dostępne także na stronie: https://re-paczka.pl/

K. Kozłowski, źródło: Fundacja Odzyskaj Środowisko

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»