Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rejestracja pojazdów

Złoto akademickich Mistrzostw Polski w kickboxingu

Rafał Dobies zwyciężył w akademickich Mistrzostwach Polski w kickboxingu light-contact.

Na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie zostały zorganizowane tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w kickboxingu. Udział w nim wziął jeden z wychowanków klubu LKS „Puncher”, Rafał Dobies, obecnie student kierunku wychowanie fizyczne na Warszawskiej AWF. Rywalizował on w formule walki light-contact w kategorii wagowej -79kg.

Płocczanin kończąc walkę finałową z Dominikiem Lachcikiem z CAF–Rzeszów przed upływem regulaminowego czasu przewagą techniczną (TKO 3) w doskonałym stylu zakończył rywalizację w swojej kategorii wagowej, zajmując I miejsce i tym samym zdobywając złoty medal i tytuł Akademickiego Mistrza Polski w kickboxingu light-contact 2021.

Było to również dla niego kolejne cenne doświadczenie. Rafał swoim sukcesem nawiązał do sukcesu z przed kilku lat swojego trenera. Wówczas to Piotr Maślanka, w roku 2008 startując w pierwszej edycji tego turnieju, po stoczeniu trzech walk zajął II miejsce zostając pierwszym w historii swojej uczelni Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku medalistą AMP w kickboxingu, a w efekcie Akademickim Wicemistrzem Polski w tej samej kat. wag. -79kg jednak w formule semi-contact.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2021 r.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher”