Poprzednia wersja strony Plock.eu

Znamy rowerową stolicę kraju

Płock w tym roku ponownie walczył o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do akcji promującej korzystanie z roweru na co dzień, w drodze do pracy, szkoły i na zakupy, przyłączyły się 44 miasta z całej Polski i w ciągu miesiąca wykręciły ponad 3,6 miliona kilometrów.

W tym roku najaktywniejszym rowerowo miastem była Nowa Sól. Nasze miasto nie zdobyło nagrody, ale wyprzedziliśmy 3 miasta wojewódzkie. Płoccy rowerzyści przejechali prawie 12 tys. kilometrów. Dziękujemy wszystkim 136 uczestnikom akcji za włączenie się we wspólną jazdę rowerem dla Płocka. Tak jak zapowiadaliśmy najaktywniejsi płocczanie otrzymali nagrody, które wręczył im prezydenta miasta Andrzej Nowakowski. Wśród pań najaktywniejsza okazała się pani Katarzyna Łengowik, a wśród mężczyzn – pan Jacek Wernik. Gratulujemy i czekamy na kolejne kilometry przejechane na rowerze w przyszłym roku dla Płocka.

Akcja Rowerowa Stolica Polski trwała przez cały wrzesień. Mieszkańcy mogli pobrać na telefon aplikację i w czasie jazdy rowerem zapisywać swoją aktywność. Wystarczyło włączyć aplikację „Rowerowa Stolica Polski”. Liczyła się każda podróż tym jednośladem. Każdy przejechany kilometr był brany pod uwagę w klasyfikacji miejskiej z przeliczeniem względem liczby mieszkańców. Taki system liczenia daje szanse mniejszym miastom i oczywiście aktywnym uczestnikom. Zabawa ma też wymiar ekologiczny. Dzięki niej udało się ograniczyć ślad smogowy o 134 tony. Dziękujemy Prezydentowi Bydgoszczy za organizację wirtualną tego konkursu i gratulujemy miejsca w pierwszej dziesiątce najaktywniejszych miast.

Więcej informacji pod adresem http://www.rowerowastolicapolski.pl/

mk