Rezerwacja wizyty

Płocki Raport Drogowy – środa 20 września

Informujemy o zaplanowanych na 20 września pracach drogowych:

 • ŻYZNA – powierzchniowe utrwalenie nawierzchni jezdni emulsją i grysem
 • REMBIELIŃSKIEGO – naprawa chodnika
 • KOŚCIUSZKI – przebudowa drogi
 • ŁUKASIEWICZA – przebudowa drogi na odcinkach Chemików – Zglenickiego (rondo Nafciarzy- Zglenickiego) i Tysiąclecia-Kobylińskiego – Nowowiejskiego
 • CEDROWA – budowa sięgacza drogi
 • BATALIONÓW CHŁOPSKICH – przebudowa drogi
 • NA SKARPIE – przebudowa drogi
 • ZIELONA – przebudowa drogi – czytaj więcej

_____________________________________________________________________________________

ul. Batalionów Chłopskich – przebudowa od 26 stycznia

W czwartek 26 stycznia zaczęła się kompleksowa przebudowa ul. Batalionów Chłopskich. Wybrany w przetargu wykonawca ma na zrealizowanie inwestycji 13 miesięcy.

Zakres prac jest bardzo duży. Na całym odcinku tej ulicy od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ulicami 7 czerwca 1991 roku oraz Narodowych Sił Zbrojnych zbudujemy kanalizację deszczową, następnie ułożymy nową nawierzchnię, chodniki, wyremontujemy parkingi i zainstalujemy nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.

Na modernizację ul. Batalionów Chłopskich zarezerwowaliśmy 6,5 mln zł (5 mln zł dofinansowania uzyskaliśmy z budżetu państwa).

Organizację ruchu drogowego w trakcie inwestycji przygotował wykonawca. Inna będzie ona w pierwszym, inna – w drugim etapie prac.

W pierwszym etapie roboty toczyć się będą na całej szerokości ul. Batalionów Chłopskich i będą polegały na wymianie podziemnej infrastruktury. Ze względu na głębokie wykopy i kwestie bezpieczeństwa – wykonawca całkowicie zamknie przejazd tą ulicą.

A także wyjazd z ul. Zgliczyńskiego oraz spod Orlen Areny i z sąsiadującego z nią parkingu.

Mieszkańcy osiedla Łukasiewicza będą mogli wyjechać z ul. Zgliczyńskiego jedynie na ul. Tysiąclecia.

Spod Orlen Areny oraz z sąsiednich parkingów można będzie wyjechać wyłącznie na ul. 7 czerwca 1991 roku.

Ten pierwszy etap prac potrwa ok. pięciu, sześciu miesięcy.

Potem, w drugim etapie, przyjdzie czas na prace wykończeniowe, głównie w rejonie skrzyżowania ul. Batalionów Chłopskich z ulicami 7 czerwca 1991 roku oraz Narodowych Sił Zbrojnych. Wówczas przejazd modernizowaną drogą będzie możliwy choć utrudniony i z wieloma ograniczeniami.

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Batalionów Chłopskich na czas przebudowy od 26 stycznia 2023 r. do odwołania (wstępnie do grudnia 2023 r.)

 • nieczynne będą przystanki Orlen Arena 01 i 02 na ulicy Batalionów Chłopskich
 • autobusy linii 3, 4, 22, 24 i N1 kursować będą objazdem ulicami Łukasiewicza i 7 Czerwca 1991 r. przez przystanki Orlen Arena 03 i 04 na ulicy Łukasiewicza
 • autobusy linii 3 w kierunku Borowiczek, 22 w kierunku Podolszyc, 4 i 24 w kierunku Cm. Komunalnego oraz N1 w kierunku Kostrogaju kursować będą przez przystanek Orlen Arena 04 na ul. Łukasiewicza (przystanek w stronę Orlenu)
 • autobusy linii 3 i 22 w kierunku Winiar, 4 w kierunku Św. Huberta oraz 24 i N1 w kierunku Podolszyc kursować będą przez przystanek Orlen Arena 03 na ul. Łukasiewicza (przystanek w stronę centrum przy Politechnice)

______________________________________________________________________________

Przebudowa ul. Kościuszki

W poniedziałek 22 sierpnia 2022 r. rozpoczęła się przebudowa ul. Kościuszki. W pierwszym etapie prace były prowadzone na odcinku od ul Misjonarskiej do ul. Tumskiej. W kolejnym etapie na odcinku od pl. Dąbrowskiego – południowa jezdnia, na odcinku od ul. Zacisze do wieży ciśnień (obok siedziby Akademii Mazowieckiej). Przejazd jest całkowicie zamknięty, ale drogowcy zorganizują ruch w taki sposób, że pozostanie możliwy dojazd ulicą Zacisze do Szpitala św. Trójcy.Więcej o inwestycji i organizacji ruchu – czytaj tu

W związku z zamknięciem dla ruchu pl. Dąbrowskiego od 22 marca 2023 r. od pierwszych kursów porannych zmianie ulegnie trasa objazdowa linii 4 i 18:

 • w kierunku Św. Huberta / Żyznej autobusy linii 4 i 18 kursować będą ulicą Kolegialną przez przystanek Gradowskiego z pominięciem przystanku Szpital Św. Trójcy
 • w kierunku Cm. Komunalnego / Dworca kolejowego trasa objazdowa bez zmian: al. Kilińskiego (przez przystanek Zoo) > ul. Warszawska > ul. Gradowskiego (przez przystanek zastępczy na ul. Gradowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Warszawską) > ul. Sienkiewicza (przez przystanek Misjonarska)

W związku z objazdem nieczynne będą przystanki Szpital Św. Trójcy 02 (przystanek w stronę al. Kilińskiego) oraz Zoo (na ul. Warszawskiej). Nadal nieczynne będą również przystanki Szpital Św. Trójcy 01 (w stronę ul. Kościuszki) oraz pl. Obr. Warszawy 01 i 04 (przy pl. Obrońców Warszawy między ulicami Kościuszki i Kolegialną).

W związku z zamknięciem dla ruchu ul. Warszawskiej na czas przebudowy (kolejny etap remontu ul. Kościuszki) od 28 czerwca 2023 r. do odwołania

 • autobusy linii 4 i 18 w kierunku Kobylińskiego / Dworca kolejowego od przystanku Ogródek jordanowski 01 (przy policji) kursować będą ulicą Sienkiewicza przez przystanek Misjonarska z pominięciem przystanku Zoo (w al. Kilińskiego) i przystanku zastępczego na ul. Gradowskiego
 • w kierunku Św. Huberta / Żyznej trasa objazdowa bez zmian ulicą Kolegialną przez przystanek Gradowskiego

W związku ze zmianą trasy objazdowej nieczynny będzie przystanek zastępczy na ul. Gradowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Warszawską. Nadal nieczynne będą również przystanki: Szpital Św. Trójcy 01 i 02 (na pl. Dąbrowskiego), Zoo 02 (na ul. Warszawskiej) oraz pl. Obr. Warszawy 01 i 04 (między ul. Kościuszki i Kolegialną).


Pamiętajmy, że drogowcy na bieżąco reagują na zgłoszenia o uszkodzeniach jezdni, drogi rowerowej lub chodnika. Sygnały można przekazać na telefon interwencyjny Miejskiego Zarządu Dróg (24 364 01 20 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30) albo poprzez aplikację LocalSpot, dostępną za darmo na telefony z Androidem i iOS.

K. Kozłowski